egoce5 Joyetech oled joyetech egoc

Twitter

Facebook

Facebook By Weblizar Powered By Weblizar

Yeşim Teke’nin Yeni Yazısı ‘GİBİ’

Yeşim Teke’nin Yeni Yazısı ‘GİBİ’

Yeşim Teke’nin yeni yazısı yayımlandı.

05 Ekim 2017 Perşembe - 483 kez okunmuş
Facebook 0 Twitter 0

Teması değişmiş hayatımın çift çizgili yerinde gölgeni gördüm. Ya da gibi mi oldum? Belki de gördüğüm bir ayna. Kendimi görüp, kendi yansımamdan tüylerim diken diken oldu. Dün düşünüyordum. Düşüncelerim geçmiş zamanlı fiillerden oluşuyormuş gibi. Bir elimde beş parmak, beş parmağımda beş tırnak, beş tırnağımın kenarlarındaki ette sen vardın. Sen gibi de olabilir. Senin kim olduğunu bilsem, seni neye benzettiğimden emin olsam belki kafam uzay boşluğu gibi olmazdı. Kafamın içinde uzay gemisine binmiş yüzüyorsun. Siyah göz bebeklerinde, işi bitince hemen evine dönen işçi bir baba sadıklığı var. Bense tek tekerlekli aracım ile yolumdan saparken, seni yolundan etmeye çalışıyorum. Ya da çalışıyor gibiyim. Seninle hep bir meçhul vaziyet, gölgesi eğri evler var içimde. Isırgan otunun seni ısırmıyor olması gibi seni düşlemem. Yani seni düşlüyor olmak senin bir düş olacağın anlamına gelmiyor.Sen adımın gibi halisin. Soğukta kaldığının farkına vardığında şarkılar söyleyerek kendini ısıtmaya çalışan ben gibi. İçimi ısıtacağına inanmak soğukta kaldığım durumunu değiştirmiyor. Ne kadar süre şarkı söyleyebilirim bilmiyorum ama son şarkımın son notasında mor parmaklarımın arasında buz gibi eriyişin, kalbimde çaktığın kibritin ateşinin kısa süreli harlayışının ardından küçük bir su birikintisi olur sadece avcumun içinde.
Hiç hasat zamanı gelmeyecek bir tarla gibisin. Suyunu eksik etmemek adına bedenim heba olurken, bir gece ansızın başlayan şiddetli yağmurun bir ay hiç durmadan yağmasının ardından mahvolan mahsul ve boşa çabamsın.

Sütü çok seven bir bebeğin annesinin memelerini kanatırcasına emmesi gibi ruhumu emiyorsun. Acıyan ruhum seni besliyor olmanın sevinci ile güçleşirken, sen gelişimini tamamlamadan büyümenin savaşını veriyorsun benimle. Ilık ılık akıyorum içine ocağımda ateş iken. Altını kısıyorum bu aşkın, bedeninin taşıp ateşimi söndürmemesi için.
Sen ne kadar beyazsan, bende bir o kadar ten rengiyim. Senin zararsız bir rüzgarın tozunu bile kaldıramayacak olman, benim şeffaf olmamın önemini yitiriyor.Bugün düşünüyorum. Dün gibi. Bir ayağımda beş parmağım, beş parmağımın ucunda dururken topuğuma doğru yükselen etimde kavurucu dudakların ve bileğimde uykuya dalıyor boynun. Ya da dalmak üzereymiş gibi.

YEŞİM TEKEYorumlar kapatıldı.

kimkiminlenerede.com  - Her Hakkı Saklıdır. Sitemizden farklı sitelere yönlendiren linklerin içeriklerinden kimkiminlenerede.com sorumlu tutulamaz.  Bu sitedeki haberlerin izinsiz kopyalanması yasaktır.

  sitealtusthaberbanner KimKiminleNeredeReklam cemsahin
iPortal Kodlayan: Özer Gül