egoce5 Joyetech oled joyetech egoc

Twitter

Facebook

Facebook By Weblizar Powered By Weblizar

Biraz da Cem Şahin

Biraz da Cem Şahin

Yeşim Teke’nin yeni yazısı yayımlandı.

12 Ekim 2017 Perşembe - 631 kez okunmuş
Facebook 0 Twitter 0

Söze polisiye romanların taze ve başarılı yazarının, ilk kitabı “Gölge” ile mi başlasam yoksa yazarının yazarlık dışındaki farklı alanlarda da gittikçe gelişen başarısından mı? Ya da sadece Cem Şahin desem yeter mi? Siz tanıyor musunuz peki Cem Şahin’i? Ya tanıyorsunuz ya da şimdi tanımak üzeresiniz!

31 Ekim 1988 senesinde Sivas’ta memur anne-babasının; yetenekli, zeki ve başarılı çocuğu olmak için gözlerini açan Cem Şahin, gelişim sürecini hızla tamamlarken kendini henüz 17 yaşında iken mesleğine ilk adımını atmış bulur. Tabi bu atılan ilk adımdan sonra durmaksızın ilerleyen bir başarı hikayesi başlar.Ortalama 12 senedir çeşitli televizyon ve radyo kanallarında spikerlik yapmakta ve spikerlik dışında da kendini sürekli geliştirmekte. Bu gelişim ve başarı sürecine seslendirme, gazete yazarlığı ve kitap yazarlığı da dahil olmuştur.

Okurları belki onu sadece polisiye roman yazarı olarak tanıdı veya radyoda, televizyonda dinleyenleri onu sadece kaliteli spiker olarak tanıdı. Fakat Cem Şahin, hem televizyon ve radyo dünyasında hem de edebiyat dünyasında farkını ve değerini ortaya koymaya devam ediyor.

Mesleğinin büyük bölümünde habercilik yapmasından olsa gerek o edebiyat dünyasına adımını atarken polisiye roman türünü seçmiştir. Belki mesleği bu türe yönlendirdi Cem Şahin’i fakat romandaki tüm karakterler ve olaylar tamamen hayal ürünü. Sağlam bir polisiye roman kaleme alan Cem, güçlü kurgusu ve dikkatle kaleme aldığı olay örgüsü ile bize iyi bir yazar olmanın ötesinde aslında ne kadar zeki bir beyin olduğunu gösteriyor. Çünkü diğer kitap türlerine göre polisiye, en zor ve riskli türdür. Her zaman eleştirilecek bir tarafı bulunur. Fakat siz Cem Şahin’i okuduğunuzda; muhteşem bir kurgu ve bir solukta okunan mutlaka imzalatmak isteyeceğiniz kalitede bir kitap göreceksiniz.Üstelik bu sürükleyici kurgu, tadını damağınızda bırakmayacak ve birkaç seri halinde devam edecek. Yani çok yakında çıkacak olan ikinci kitap müjdesini de verebilirim.

Yetenekleri ile başarısını kanıtlayan insanlar genellikle çocukluk dönemlerinde başarılı bir birey olacaklarının ilk sinyallerini verirler. Bunu doğrulayan bir örneğe gelecek olursam; Cem Şahin, çocukken ATV’nin düzenlemiş olduğu bir kompozisyon yarışmasında 3. olmuştur. Edebiyata ilgisi çocukluk yıllarında başlayan Cem’in, kitap yazma düşüncesi ise mesleğe ilk adım attığı yıllarda başlamıştır.Her yazarın etkisi altında kaldığı yazarlar mutlaka vardır. Cem Şahin’i polisiye roman türüne iten ve onu etkisi altına alan yazarlar ise Chris Culver ve Jane Casey’dir. İkinci kitabının hazırlığını yapan değerli yazar, spiker Cem şahin; Pratia Ajans’ta seslendirmenlik yapmaya devam ederken aynı zamanda Radyo Trafik Ankara’da spikerlik ve TRT Kent Radyo Ankara’da program sunuculuğuna devam etmektedir. Cumartesi hariç haftanın her günü 88,4 frekansı ile Radyo Trafik Ankara’da, her cumartesi 105,6 frekansı ile TRT Kent Radyo Ankara’da Cem Şahin’i dinleyebilirsiniz.

YEŞİM TEKEYorumlar kapatıldı.

kimkiminlenerede.com  - Her Hakkı Saklıdır. Sitemizden farklı sitelere yönlendiren linklerin içeriklerinden kimkiminlenerede.com sorumlu tutulamaz.  Bu sitedeki haberlerin izinsiz kopyalanması yasaktır.

  sitealtusthaberbanner KimKiminleNeredeReklam cemsahin
iPortal Kodlayan: Özer Gül