egoce5 Joyetech oled joyetech egoc

Twitter

Facebook

Facebook By Weblizar Powered By Weblizar

Pazının Faydaları…

Pazının Faydaları…

Pazı dolması diyince ağzı sulananlardansanız, size iyi bir haberimiz var! Bol vitamin, mineral ve kalsiyum barındıran ıspanağın kardeşi pazı, birçok sağlık sorununa iyi geliyor…

27 Şubat 2015 Cuma - 631 kez okunmuş
Facebook 0 Twitter 0

Diğer yeşil yapraklı birçok sebze gibi pazı da, kemiklerin ve dişlerin güçlenmesini sağlayan mükemmel bir kalsiyum deposudur. Lif ve sirinjik asit barındırmasıyla kan şekerini düzenlemeye yardımcı olur. Diyabet riski taşıyan ve diyabetliler için önerilen bir yiyecektir. Kanser önleyici sebzeler arasındadır. Özellikle kolon kanserine karşı koruma sağlar.

Göz sağlığı için gerekli olan lutein ve antioksidan bakımından zengindir. Böylece gözleri korur. Ispanak gibi demir bakımından zengindir. Bu şekilde dolaşım sistemini güçlendirir ve kansızlığı önler.

Deri hastalıkları, yanık, şişlik ve basur memelerinin üzerine haşlaması yapılıp konulduğunda bu şikayetleri azaltır. İdrar söktürür, ve idrar yollarında yanma şikâyetlerini azaltır.

Beyin fonksiyonlarının ve sinir sisteminin güçlenmesini sağlar. Kelliğe iyi gelir.Balla karıştırılıp saççıkmayan yere sürüldüğünde olumlu sonuç alınabilir.

İştah açıcıdır.Öksürüğe karşı faydalıdır.Kabızlığı giderir. Hazmı kolaylaştırır. Vücuda kuvvet verir.

 

Kaynak: Mahmure

Yorumlar kapatıldı.

kimkiminlenerede.com  - Her Hakkı Saklıdır. Sitemizden farklı sitelere yönlendiren linklerin içeriklerinden kimkiminlenerede.com sorumlu tutulamaz.  Bu sitedeki haberlerin izinsiz kopyalanması yasaktır.

  sitealtusthaberbanner KimKiminleNeredeReklam cemsahin
iPortal Kodlayan: Özer Gül