egoce5 Joyetech oled joyetech egoc

Twitter

Facebook

Facebook By Weblizar Powered By Weblizar

Whatsapp’ta Bu 5 Ayarı Mutlaka Değiştirin

Whatsapp’ta Bu 5 Ayarı Mutlaka Değiştirin

Siz de Whatsapp kullananlardansanız bu ayarları mutlaka yapın.

21 Mart 2015 Cumartesi - 973 kez okunmuş
Facebook 0 Twitter 0

Mesajlaşma uygulamaları denince akla ilk gelen seçeneklerden olan WhatsApp an itibariyle milyonlarca kullanıcıya sahip devasa bir platform. Hatta pek çok kullanıcı yeni bir akıllı telefon aldıkları zaman ilk iş olarak cihazlarına WhatsApp’ı yüklüyor. Yapılan ölçüm ve araştırmalara göre WhatsApp her ay 700 milyon yeni kullanıcıyla buluşuyor.

Eğer siz de WhatsApp kervanına aylık olarak katılan bu devasa kullanıcı kitlesinin içinde yer alıyorsanız pratik bir şekilde gerçekleştirebileceğiniz birkaç ayar ile mesajlaşma deneyiminizi bir üst kademeye taşıyabilirsiniz. Son derece basit adımlardan oluşan bu ayarlar, hem güvenliğinizi hem de kullanım alışkanlıklarınızı çok daha iyi bir seviyeye getirecek.
1- Gelen medya dosyalarını saklamayın

WhatsApp’ta varsayılan ayarlar arasında sunulan bu özellik zaman zaman güvenlik sorunlarına yol açabiliyor. WhatsApp üzerinden bize gönderilen herhangi bir görüntü ne yazık ki otomatik olarak albümlerimize kaydediliyor. Şayet başkası tarafından görülmesini istemediğimiz bir görüntüyse ve silmeyi unutmuşsak başımızı ciddi bir şekilde derde sokabilir.
Neyse ki bu durumun önüne geçmek mümkün. Üstelik çok basit bir ayar sayesinde!

WhatsApp üzerinden gelen fotoğrafların otomatik olarak kaydedilmesini engellemek için;

WhatsApp > Ayarlar > Sohbet Ayarları > Alınan medyayı sakla (kapatın)

Bu işlemden sonra gelen görüntüler sadece mesajlaşma penceresinde duracak, albümünüze kaydedilmeyecek.

YAZININ TAMAMI İÇİN TIKLAYIN

Yorumlar kapatıldı.

kimkiminlenerede.com  - Her Hakkı Saklıdır. Sitemizden farklı sitelere yönlendiren linklerin içeriklerinden kimkiminlenerede.com sorumlu tutulamaz.  Bu sitedeki haberlerin izinsiz kopyalanması yasaktır.

  sitealtusthaberbanner KimKiminleNeredeReklam cemsahin
iPortal Kodlayan: Özer Gül