golgesidebaranasayfa

Twitter

Cem Şahin

OYLAMADA SON 5 GÜN! Yılın Yerel Radyo Programcısı Kategorisinde Adayım! Oylarınızı Bekliyorum :) radyoakademiodulleri… pic.twitter.com/e9w9…

Facebook

Facebook By Weblizar Powered By Weblizar

Kadınlarda Akıntı Nedenleri ve Tedavisi

Kadınlarda Akıntı Nedenleri ve Tedavisi

Yaşam kalitesini olumsuz etkileyen, çoğu kadının kabusu vajinal akıntılar neden olur ve nasıl tedavi edilir? İşte cevabı…

24 Ağustos 2016 Çarşamba - 402 kez okunmuş
Facebook 0 Twitter 0
sitealtusthaberbanner
golgehaberici

Vajinal akıntıların birçok kadının kabusu olduğunu dile getiren Kadın Hastalıkları, Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Prof. Dr. Cem Fıçıcıoğlu, “Çok kolay tedavi edilebilir olanları olduğu gibi tekrarlayarak yaşam kalitesini bozan akıntılar da vardır” dedi.

Akıntı neden olur

“Akıntının nedeni genellikle mevcut hazne içerisindeki doğal ortamda bulunan mikropların dönem dönem patojen yani akıntıya sebebiyet verecek güce ulaşmalarıdır” diyen Prof. Dr. Cem Fıçıcıoğlu, “Bazen adet kanamaları, uzun süre ıslak mayoyla kalmak, sık denize girip çıkmak ve sık ilişki gibi nedenler de kokulu akıntının hazırlayıcısı olarak karşımıza çıkabilir” şeklinde konuştu.

Nelere dikkat edilmeli

Çok aşırı vajinal temizlik yapan, aşırı hijyen kurallarını uygulayan bir kadında da vajinal enfeksiyonların tekrarlama riskinin daha fazla olacağını söyleyen Prof. Dr. Fıçıcıoğlu, o nedenle çok aşırı vajina içerisine müdahale etmeyi önermediğini vurguladı.

 

Kaynak: ensonhaber.com

cemsahin

Yorumlar kapatıldı.

kimkiminlenerede.com  - Her Hakkı Saklıdır. Sitemizden farklı sitelere yönlendiren linklerin içeriklerinden kimkiminlenerede.com sorumlu tutulamaz.  Bu sitedeki haberlerin izinsiz kopyalanması yasaktır.

  sitealtusthaberbanner KimKiminleNeredeReklam cemsahin
iPortal Kodlayan: Özer Gül