egoce5 Joyetech oled joyetech egoc

Twitter

Facebook

Facebook By Weblizar Powered By Weblizar

‘Bu Kitap İç Ağrısı Çekenlere Adanmıştır’

‘Bu Kitap İç Ağrısı Çekenlere Adanmıştır’

Kerasus Yayınları etiketiyle çıktığın günden bugüne kadar kitap severlerin büyük ilgisini kazanan ‘İç Ağrısı’ isimli kitabın yazarı Tanya Muratoğlu ile keyifli bir röportaj gerçekleştirdik.

31 Ağustos 2016 Çarşamba - 680 kez okunmuş
Facebook 0 Twitter 0

Tanya Muratoğlu ile yazarlık ve kitapları hakkında keyifli bir röportaj gerçekleştirdik. Kendisine bizi kırmayıp, sorularımızı tüm içtenliği ve samimiyeti ile cevaplandırdığı için teşekkür ediyor, bol okurlu yıllar diliyoruz.

 

Öncelikle bizlere kendinizi tanıtır mısınız? Kimdir Tanya Muratoğlu?

6 Haziran 1982’de Sivas’ta doğdum. İlkokulu Sivas’ta bitirdikten sonra 1993 yılında İstanbul’a taşındık ve eğitimimi burada tamamladım. New York Quickstart ve İleri Pazarlama Teknikleri Eğitimi aldıktan sonra uluslararası bir emlak şirketinde gayrimenkul danışmanı olarak görev aldım. Bu süreçte sektördeki gayrimenkul danışmanlarının moral Motivasyonla ilgili sıkıntılarını gözlemleme fırsatını buldum ve emlak pazarlama şirketi danışmanlarının sorunlarının çözümüne odaklandı. Diksiyon, beden dili, hitabet, nefes teknikleri, topluluk önünde konuşma; Kadir Has Üniversitesi kişisel dönüşüm programı; Reiki 1-2-3. aşama ve Master öğretmenliği, Meditasyon eğitmenliği; Bilinçaltı ve hipnoz eğitim ve eğitmenliği gibi kişisel gelişim programlarına katıldım ve “yaratıcı yazarlık ve yazarlık eğitimi” aldım. Hayatımın en önemli ve değerli kararını vererek ilk kitabımı kaleme aldım. 10 yıllık evliyim ve Lia adlı dünya tatlısı bir kızın annesiyim….

 

Edebi yaşantınıza ilk adımlarınızı nasıl attınız?

Ortaokul yıllarında Edebiyat derslerindeki kompozisyon derslerindeki başarılı sonuçlarım sonrasında yazmaya karşı merakımın olduğunu fark ettim. Ne zaman elime kalem kağıt alsam kendimce cümleler yazarken buluyordum kendimi. Özel bir yazı defterimin olmasına karar vererek aklıma gelen birbiri ardına eklenen cümlelerle kendi dünyamda kendimce hikayeler oluşturuyordum.

 

Bu yolda kimlerden destek aldınız ya da kimler ön ayak oldu?

Yıllarca defter yazılarımı okuyan arkadaşlarımın bana verdiği güven ve telkinleri sonucunda içimdeki bu yeteneğe ve isteğe kulak vererek kararımı verdim ve ilk iş olarak yazarlığa dair eğitimler alarak yola koyuldum.

 

‘’İç Ağrısı’’ oldukça güzel bir çıkış yakaladı. Okurlarınızın yorumları sizi mutlu ediyor mu?

” İç Ağrısı” çok kısa zamanda çok iyi bir ivme yakaladı. Bu sonuç beni şaşırtmadı çünkü bu kitabın her satırında okuyucuların kendi hayatlarından kesitler bulacağından ve yüreklere dokunacağından çok emindim. Ve gelen yorumlar okuyucu düşünceleri tamda tahmin ettiğim gibi oldu. Çok mutluyum çünkü tam da hayalini kurduğum şekilde amaca ulaşmış olduğunu görmek tarif edilemez bir duygu.

 

Kitabınızın yazılış amacı neydi? Daha doğrusu bir amacınız var mıydı?

Kitabın yazılış amacı her insanın yaşadığı duyguları dile getirebilmek adınaydı. Aşk her kalbe en azından bir kez uğramıştı ve unutulmayacak izler bırakmıştı illaki. Bir kadın gözüyle kadınsal duyguları ön planda tutarak bitmiş gibi görünen üstü kapanmış yaralara bir kez daha dokunmak istedim.

 

Başarılı bir iş hayatınız vardı, işinize devam edecek misiniz?

Eşimle birlikte çalıştığım gayrimenkul işim ve aynı zamanda vermiş olduğum eğimlerimde  devam etmekte, yazmak ise hiç durmaksızın devam eden hayatımın en kıymetli işi. Hepsi bir arada ahenk içinde mutlulukla devam ediyor devam edecek….

 

Yazarlık hayalini kurduğunuz bir meslek miydi? Bu durumdan memnun musunuz?

Hayatımın amacını yıllar önce kendi içimde belirlemiştim. Benim hayatım yazarak ve konuşarak geçmeli. Yapmış olduğum işlerde bunları destekliyor. Hep var olan hayalimi 2016 yılında gerçekleştirmiş olmanın mutluluğu içindeyim.

 

‘’İç Ağrısı’nı’’ birkaç kelime ile sizin özetlemenizi istesek neler söylersiniz?

“İç Ağrısı” birkaç kelimeye sığamayacak kadar yoğun duygular içermekte, çok doğru yere dokunduğunu iyi bildiğim bir kitap. Herkesin bir iç ağrısı vardır ve bu kitap iç ağrısı çekenlere adanmıştır.

 

Yeni projeleriniz var mı? Varsa neler?

Yazarlığa dair yeni projelerim var sürpriz olsun okuyucularım yeniden Tanya Muratoğlu ile satırlarda buluşacaklar.

 

Son olarak sevenlerinize ve okuyuculara neler söylemek istersiniz?

Kısa zaman içinde “İç Ağrısı” na gösterdikleri ilgiden ve benimle paylaştıkları kendi yaşanmışlıklarından dolayı herkese sonsuz teşekkür ediyorum. “İç Ağrısı” okuyucuların ellerinde yüreklerinde büyüyor bende çok gurur duyuyorum.

icagrisi

Yorumlar kapatıldı.

kimkiminlenerede.com  - Her Hakkı Saklıdır. Sitemizden farklı sitelere yönlendiren linklerin içeriklerinden kimkiminlenerede.com sorumlu tutulamaz.  Bu sitedeki haberlerin izinsiz kopyalanması yasaktır.

  sitealtusthaberbanner KimKiminleNeredeReklam cemsahin
iPortal Kodlayan: Özer Gül