egoce5 Joyetech oled joyetech egoc

Twitter

Facebook

Facebook By Weblizar Powered By Weblizar

‘Bu Aşkı Ölümsüzleştirdim’

‘Bu Aşkı Ölümsüzleştirdim’

Kerasus Yayınları etiketiyle kitap severlerle buluşan ‘Babama Mektup’ isimli kitabın yazarı Sinem Arslan ile keyifli bir röportaj gerçekleştirdik.

02 Eylül 2016 Cuma - 373 kez okunmuş
Facebook 0 Twitter 0

Sinem Arslan ile yazarlık ve kitapları hakkında keyifli bir röportaj gerçekleştirdik. Kendisine bizi kırmayıp, sorularımızı tüm içtenliği ve samimiyeti ile cevaplandırdığı için teşekkür ediyor, bol okurlu yıllar diliyoruz.

 

***Bize biraz kendinizden söz eder misiniz? Sinem Arslan kimdir?
Sinem Arslan; kitap okumayı, müziği, film izlemeyi çok çok seven (özellikle mitolojik filmler ve rahmetli canım babaannemciğimin tabiri ile vurdulu kırdılı filmler ), ayakları kopana kadar gezmekten zevk alan, empati yapmaktan kendine zaman ayıramayan ve tüm kırgınlıklarını, sevinçlerini yazarak anlatan bir karakterdir.
 
 
***Yazmaya nasıl başlarsınız?
Sevgili ilham ne zaman gelirse o zaman yazarım. Kimi zaman dışarıda aklıma gelen küçük kelimeleri kendime mesaj olarak yollarım, kimi zaman gecenin tam ortasında, uykumun en güzel yerinde aklımı alan cümlelerle başlarım. Yani kesinlikle yazı yazmaya hazırlanılan bir zaman dilimi yok.
 
 
***Kitabınız ‘Babama Mektup ‘dan bahseder misiniz?
Babama Mektup benim en çılgın hayalimdi ve bu kadar erken gerçekleşmesine çok çok seviniyorum hala. İlk kitabımı yazıp, çıkarttığım gün gözünden boncuklarını döken canım babama verdiğim deli bir sözdü. Babalarını çok seven dostlarıma mektup yazdıracak, kendimde bir mektup yazacak ve babalar gününde bu aşkı ölümsüzleştirerek en büyük hediyeyi verecektim babama. Yani derleme bir kitap olacaktı en başında. Sonra mektupların öylece yazılıp yayınlanması içime sinmedi ve onları babamın bana küçükken yapmamam gerekenleri ekleyerek ve tamamen kafadan attığı “Deniz Kızı Eftalya” masalının içerisine alıp, yazılan yürek incilerini küçük denizkızına buldurdum. Çok duygusal bir kitap çıktı ortaya ve kitabın en güzel sürprizi daha ben söylemeden babamın da bana yazdığı mektup oldu ve o da yerini aldı kitabın en son sayfasında…
 
 
***Yeni kitap projeniz var mı?
Yazmayı bu denli çok sevmenin en güzel yanı bu aslında… İsteseniz de vazgeçemiyorsunuz yazmaktan ve tam da vazgeçtiğiniz zamanda kelimeler gelip esir alıyor sizi. Şuan 40. sayfasında kaldığım bir kitap var diyebilirim.
 
 
***Yazmak yetenek işi midir? Öğrenilebilir mi?
Farklı görüşlere açık bir konu… Yetenek işi kesinlikle ama öğrenile bilirliği konusunda kararsızım. Yazmak yürek işi bence ve herkes yazamaz. Her insan kendisini farklı yöntemlerle anlatır. Aklından, yüreğinden geçenleri yazıya dökmek ve insanların sizin yazdıklarınızı anlayıp hissetmesi kolay bir iş değil.
 
 
***Türkiye’de yazar olmak zor mu?
Yazar olmak zor değil, böyle bir yeteneğiniz varsa her türlü yazmanın bir yolunu buluyorsunuz. Ancak öyle çok gerekli-gereksiz yazar var ki ortada, aradan sıyrılıp ayırt edilme konusu iyi bir okuyucu kitlesi gerektiriyor maalesef.
 
 
***Türkiye’de kitap yayımlamak zor mudur?
Köklü ve işini gerçekten çok iyi yapan yayın evleri ile çalışmak zor tabii ki, ancak tek amacınız kitap bastırmaksa hiç te zor değil. Çok ufak paralara bastırılabiliyor.
 
 
***Kitabın çıkış aşamasında yayınevi seçimi önemli mi?
Gerçekten profesyonel kişilerle çalışmak istiyorsanız hayati öneme sahip yayın evi. Sizi doğru yönlendiren tecrübeli yayın evleri sizi daha da yukarıya taşıyor ve ben bu konuda çok çok şanslı olduğumu düşünüyorum. Yazarı olmaktan gurur duyduğum Kerasus yayın evi ve sevgili koordinatörüm Aysel Akdaş’ a kocaman sevgilerimi yolluyorum bu vesile ile…
 
 
***Türkiye’de yazarlık para kazandırır mı?
Tek düşünceniz para kazanmak ise ilk etapta kaybettiniz demektir. Yazarlık hedef kitle çoğaldıkça, insanlar sizi okudukça, yazdıklarınızı beğendikçe profesyonel hale geliyor ve para kazandırıyor. İlk etapta para getiren bir meslek değil maalesef.
 
 
***Yazar olmak isteyenlere önerileriniz nedir?
İyi bir yazar olmak, iyi bir okuyucu olmaktan geçer. Tek söyleyeceğim yüreğinizin sesini dinleyin ve eğer yazmayı seviyorsanız asla vazgeçmeyin!
 
 
***Son olarak okurlarınıza neler söylemek istersiniz?
Sevgili dostlarım; yüreğimde taşıdığım, hissettiğim, hüzün, aşk, mutluluk ve çok büyük bir aşkla yazdığım her yeni kitapta tekrar buluşmak dileği ile sevgiler…
 
sinem

Yorumlar kapatıldı.

kimkiminlenerede.com  - Her Hakkı Saklıdır. Sitemizden farklı sitelere yönlendiren linklerin içeriklerinden kimkiminlenerede.com sorumlu tutulamaz.  Bu sitedeki haberlerin izinsiz kopyalanması yasaktır.

  sitealtusthaberbanner KimKiminleNeredeReklam cemsahin
iPortal Kodlayan: Özer Gül