egoce5 Joyetech oled joyetech egoc

Twitter

Facebook

Facebook By Weblizar Powered By Weblizar

Hollywood Filmlerini Kıskandıran Kitap ‘Kızıl Çehre’

Hollywood Filmlerini Kıskandıran Kitap ‘Kızıl Çehre’

‘Kızıl Çehre’ isimli kitabın yazarı Salim Ender ile keyifli bir röportaj gerçekleştirdik.

02 Eylül 2016 Cuma - 1118 kez okunmuş
Facebook 0 Twitter 0

Sakim Ender ile yazarlık ve kitapları hakkında keyifli bir röportaj gerçekleştirdik. Kendisine bizi kırmayıp, sorularımızı tüm içtenliği ve samimiyeti ile cevaplandırdığı için teşekkür ediyor, bol okurlu yıllar diliyoruz.

 

Bize biraz kendinizden söz eder misiniz?

Kendimden çok başka kimselerden bahsetmeyi daha iyi beceririm. Bu yazar olarak zaten en iyi yaptığım şeylerden biri, fakat şunu diyebilirim ki; eğlenceli bir kişiliğim vardır. Sohbet etmekten ve yeni bilgiler öğrenebileceğim kişilerden kurulu dostların olmasına dikkat ederim.

 

Salim Ender Sayar kimdir?

Üsküdar doğumlu, 28 yaşında milli eğitim memuruyum. Aynı zamanda Eskişehir Anadolu Üni. Radyo ve Tv Programcılığı okuyorum.

 

Yazmaya nasıl başlarsınız?

Önce kafamda bir kurgu belirlerim. Sonra bunları başlıklar altında yazarak, bölümlere ayırırım. Böylece istediğim bölüme geçebilir ve hikayeyi rahat yazarım.

 

Yazdığınız kitaplar hangileri kısaca bahseder misiniz?

Yazdığım bir çok farklı tarzlarda roman hazırlığım var. Fakat piyasadaki tek kitabım olan, Kızıl Çehre  (Operasyon) kitabı bir serinin ilk kitabı. Politik kurgu tarzında olan kitabım, aksiyon sahneleri ile adeta okuyucuyu içine çekiyor ve milyon dolarlık Hollywood filmlerini andırıyor. Eee… tabi ki okuyucunun da hayal dünyası önemli..

 

Bize kitabınızdan  bahseder misiniz?

Tarihlerden var olan bir çekişmenin günümüzdeki hesaplaşmasına tanık olacak olan okuyucu, kendini tarihin her anında kendini yolculuk ederken buluyor. Bir çok baş karakter olan kitap, özellikle benim gotik tarzda anlatımımla şaşırtıcı aksiyon sahnelerine neden oluyor. Ben okuyucuya ebedi bir metinden çok, yeni başlayanlara okumayı sevdirecek, bir kaç saat geçirmeyi hedefliyorum. Bu kitapla bir çok okumayan insan okumaya teşvik edilebilir bence.

 

Yazmak yetenek işi midir?

Öyle diyorlar.. J yani benim için bunun kesinlikle yetenek olduğunu ve hayranlıklarını belirten okuyucularım var. Hepsi sağolsun.. ama onlara da derim. Onlar beni arayıp, bunları demeseler ben hiç bir şey yazamam. Bazen onlarla sohbet halindeyken bile dahi bana ilham olabiliyorlar. Var olsunlar hepsi..

 

Öğrenilebilir mi?

Bildiğim kadarı ile kursları dahi var. Ama hep dediğim gibi; Kalem akmıyorsa aklındakilerle, kağıt hiç bir şey anlatmaz..

 

Türkiye’de yazar olmak zor mu?

Şaka mı bu soru? Bence kesinlikle zor değil. Dedikodu yapmayı, akşamları dizi izlemeyi seven bir milletiz. Bu kadar çok konuşmak yerine, Oturup yazıyor olsaydık, en azından boş işlere zaman kalmaz ve güzel anılar biriktirirdik.

 

Türkiye’de kitap yayımlamak zor mudur?

Yayınlamak değil ama hakkı verilen bir yayınevi bulmak zor. Onun için yeniyseniz bu piyasada, ya çok yetenekli bir yazar olmanız gerekmekte ya da yüklü bir miktarı gözden çıkarmanız gerekmekte.

 

Kitabın çıkış aşamasında yayınevi seçimi önemli mi?

Kesinlikle öyle!

 

Türkiye’de yazarlık para kazandırır mı?

Bu kadar sosyal medya fenomeni varken, bu kadar merdiven altı dahi diyemeyeceğim yayınevi varken ve bu kadar akıllı telefon sevdalısı, 4 satırdan sonra hiç bir şey okumayan bir halk varsa kazanamaz!

 

Yeraltı edebiyatı hakkında ne düşünüyorsunuz?

Taklit edilebilir ve melankolik buluyorum. Okuyucuya kendi içine kapanmaktan başka bir şey vermiyor. Ama bir iki denemem oldu. Ama tarihi notlar olan, siyasi, dini ve bilimsel konular daha çok okunmalı diye düşünüyorum.

 

Yazar olmak isteyenlere önerileriniz nedir?

Hayallerinizden vazgeçmeyin, ben ilk romanımı 9 sene sonunda çıkarabildim.

 

Son olarak okurlarınıza neler söylemek istersiniz?

Hayal etmeye ve yazmaya devam. Sanatınızı sanat için değil, toplum için icra edin. Sizden gerçekten bilmedikleri şeyleri öğrenmek istiyorlar..

 

salimender

Yorumlar kapatıldı.

kimkiminlenerede.com  - Her Hakkı Saklıdır. Sitemizden farklı sitelere yönlendiren linklerin içeriklerinden kimkiminlenerede.com sorumlu tutulamaz.  Bu sitedeki haberlerin izinsiz kopyalanması yasaktır.

  sitealtusthaberbanner KimKiminleNeredeReklam cemsahin
iPortal Kodlayan: Özer Gül