fbpx
Manşet Teknoloji 

APPLE, FİYATLARINI DÜŞÜRECEK

Apple CEO’su Tim Cook, 2019 yılında Türkiye’deki iPhone fiyatlarını düşüreceğini açıkladı.

Apple ve Tim Cook, son dönemlerde azalan iPhone satışlarını artırmanın yollarını aramaya devam ediyor. Şirket, her ne kadar satışların azalmasını umursamıyor gibi görünse de CEO Tim Cook, pek öyle düşünmüyor.

COOK: “TÜRKİYE’DE SATIŞLAR DÜŞTÜ”

Apple CEO’su Tim Cook, Reuters’a yaptığı açıklamada, bazı ülkelerdeki para birimlerinin değer kaybına göre iPhone fiyatlandırmalarını yeniden düzenleyeceklerini söyledi. Tim Cook, ilk defa Türkiye’de ve Çin’de satışların düştüğünü de kabul etti.

COOK: “TÜRKİYE’DE iPHONE FİYATLARI DÜŞECEK”

Cook röportajında, Türkiye’de yaşanan ekonomik gelişmelere de değinerek, ”Türkiye gibi pazarlarda, yerel paranın dolar karşısında çok fazla değer kaybetmesi bizleri oldukça etkiledi. Özellikle Türk Lirası’nın dolar karşısında yüzde 33 değer kaybetmesi, satışlarımızda 700 milyon dolarlık bir gerileme yaşamasına neden oldu. Kur farkı nedeniyle sorun yaşadığımız Türkiye gibi ülkelerde fiyat indirimi uygulayacağız.”

Tim Cook, Türkiye’deki fiyatlara ne zaman indirim uygulanacağı konusuna açıklık getirmedi. Görünüşe göre Apple, satışların düşmesinden sonra takındığı rahat tavrı bırakıp panik havasına yavaş yavaş girmeye başlıyor.

Diğer Haberler

Leave a Comment