fbpx
Manşet Teknoloji 

İZİNSİZ DİNLENİYORSUNUZ!

Apple’ın FaceTime uygulamasında meydana gelen bir açık, karşı tarafın sizi izinsiz dinlemesini sağlayabilir.

iOS 12.1 güncellemesiyle, Apple‘ın FaceTime uygulamasında ciddi sorunlara yol açabilecek bir güvenlik açığı tespit edildi. iPad veya iPhone kullanan bir kişi FaceTimeüzerinden arandığında, çağrıya cevap vermese bile arayan kişi karşı tarafın sesini duyabiliyor.

FACETIME KARŞIDAKİNİN SESİNİ İLETİYOR

FaceTime kullanıcıları karşı tarafı aradıklarında, arayan kişi görüşmeye kendi telefonunu ekliyor ve  FaceTime bunun aktif bir konferans görüşmesi olduğunu zannederek, karşı taraf çağrıya cevap vermese bile sesini arayan kişiye iletiyor. Bununla birlikte bazı kullanıcılar, arayan kişinin çağrıyı reddettiğinde bile sesinin gelmeye devam ettiğini bildirdi.

APPLE SORUNU ÇÖZMEK İÇİN ÇALIŞIYOR

Apple, söz konusu hatanın farkına vararak, sunucu tarafında Grup FaceTime özelliğini devre dışı bıraktı. Yeni gelen raporlar, birçok kişide bu hatanın giderildiğini gösteriyor, fakat bazı kullanıcılar söz konusu hatayı almaya devam ediyor. Apple, bu hafta yeni bir yazılım güncellemesi yayınlayarak FaceTime’daki hatayı tamamen giderecek. Uzmanlar, yeni güncelleme yayınlanana kadar FaceTime uygulamasının devre dışı bırakılmasını tavsiye ediyor.


Diğer Haberler

Leave a Comment